تبلیغات
گاز ِمورچه - 3‌ ؟4‌یا 5؟

تاریخ : سه شنبه 1391/10/26 | 00:41 | نویسنده : یک مورچه

جمع بندی خود جمع این بود. ده، پانزده نفری می شدیم.اصلا درستش هم همین است. بالأخره اینطور مواقع یکی باید داوطلب شود جلو بایستد تا نماز را جماعت بخوانیم؟ !ولی خب  فرصت ندادند نماز درست و حسابی تمام شود؛ پچ پچ ها از همان جا شروع شد.

خانم ها که از همان آخر صف میخواستند بنده خدای پیشنماز را تیکه تیکه کنند،حرفشان هم این بود که این چه جور پیشنمازیه که   نمیدونه نماز ظهر 4رکعتیه نه 3 رکعتی ! تازه داغ شان اونجایی بیشتر شده بود که هیچکدام از آقایانم متوجه این اشتباه نشده بودند و اونها هم نماز را اشتباه خواندند!

 

البته آقایان این وسط ساکت نبودند پنهونکی(!) یک چیزهایی میگفتند. حالا درسته که جرات نداشتند بلندبلند بگویند ولی خب نظرهمه شان از یک کنار این بود که پیشنماز ، نماز را 5 رکعتی خوانده نه 3 رکعتی .

جالب تر اینکه اونام میگفتند ما خودمان وسط نماز متوجه اشتباهه شدیم و همان رکعت چهارم سلام دادیم . ولی خب خانم هام مثل پیشنماز حواسشان پرت بوده!

 

حالا وسط این سر و صدا ها ٬ خود پیشنماز را هم تصور کنید که قاطعانه میگفت نماز را 4 رکعتی خوانده !

رسما شده بودیم سه دسته !

 

پ.ن :شاید خنده دار به نظر برسه، شک بین 3و 4 و 5 ! اصلا هم میتوانید بگویید که حواس این آدم ها مگر کجا بوده که این همه آدم نمیدانستد نماز را چند رکعتی خوانده!

کافیه یک نگاهی به نماز خودمان بیندازیم . شاید اگر قرار بود ماهم نمازهایمان را جماعت بخوانیم و پیشنماز هم باشیم٬ اوضاع بهتر از این نبود. چقدر از نمازهای تکی (!) ما که معلوم نیست 3رکعتی و 5 رکعتی خوانده شده ولی هیچکی هم نفهمیده . چقدر از شک هایی را که خودمان را زدیم به نفهمیدنشان و محل شان ندادیم...
.: :.